Bezpieczna Strefa Kibica – niedziela, 28.04.2019

KOSTKI WALIMSKIE

W niedzielę, 28 kwietnia przez  kostki  walimskie i potem ulicą Kościuszki do skrzyżowania  z ulicą Różaną przebiegać będzie trasa odcinka specjalnegonr 6/9 Walim – Zagórze. Auta rajdowe przejadą tę trasę cztery razy.

 Z powodu  zapewnienia bezpieczeństwa startującym załogom  jak i kibicom oglądającym rajd , odcinek ulicy Kościuszki od kostek walimskich do skrzyżowania  z ulicą Różaną będzie WYŁĄCZONY Z RUCHU PIESZEGO.  Dlatego dojście do Bezpiecznej Strefy Kibica (BSK) będzie możliwe wyznaczona trasą od ulicy Szkolnej oraz poprzez alternatywną drogę od ulicy 3go Maja i ulicy Cmentarnej.

 

Poniżej przedstawiamy dojazd samochodem do parkingu dojście do BSK  od strony ulicy 3go Maja i ulicy Cmentarnej.  Przy boisku sportowym zostanie zorganizowany  parking  – stamtąd pieszo będzie można dojść oznaczoną trasą do BSK na kostkach walimskich.

 


SKRZYŻOWANIE SŁOWACKIEGO/KULIGA

W niedzielę, 28 kwietnia, na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Kuliga umiejscowiona będzie druga część Bezpiecznej Strefy Kibica. Charakterystycznym elementem tej części będzie duży parking dla samochodów kibiców. Dojazd do tego parkingu jest możliwy jedynie od Przełęczy Walimskiej – od strony Glinna i Rościszowa. 

Uwaga! Parking zlokalizowany jest na terenach prywatnych – obowiązuje opłata za parkowanie  i wynosi  5 zł od każdego zaparkowanego auta za dzień.   

Zwracamy uwagę na położone obok strefy lądowisko dodatkowe dla śmigłowców. Prosimy o nieprzebywanie na terenie wygrodzonym na lądowisko i stosowanie się do poleceń służb zabezpieczających.  

Na terenie Strefy obowiązuje zakaz palenia ognisk , możliwe  jest używanie grilli ogrodowych. Będą zorganizowane specjalne miejsca do których będzie można wysypać popiół.