Bezpieczna Strefa Kibica – sobota, 27.04.2019

KOSTKI WALIMSKIE

W sobotę, 27 kwietnia na kostkach walimskich odbędzie się odcinek testowy orz odcinek specjalny nr 2 Rościszów  – Walim.  Konfiguracja odcinka testowego oraz OS nr 2  nie różną się niczym od wcześniejszych ich   edycji – meta  stop odcinka będzie miała miejsce przy ulicy Srebrnej  tuż po przejeździe kostkami. Dlatego dojście do Bezpiecznej Strefy Kibica (BSK) będzie identyczne jak w zeszłym roku – ruch pieszy będzie możliwy prawą  stroną ulicy Kościuszki do skrzyżowania z ulicą Srebrną  przed metą stop odcinka. Ruch pieszy skierowany zostanie  w ulicę Srebrną  poprzez  bezpieczne przejście do  BSK.

 

Poniżej przedstawiamy dojazd samochodem do parkingu i dojście do BSK  od strony ulicy 3 Maja i ulicy Cmentarnej.  Przy boisku sportowym zostanie zorganizowany  parking – stamtąd pieszo będzie można dojść oznaczoną trasą do BSK na kostkach walimskich. Uwaga! Parking zlokalizowany jest na terenach prywatnych – obowiązuje opłata za parkowanie  i wynosi  5 zł od każdego zaparkowanego auta za dzień. 


SKRZYŻOWANIE SŁOWACKIEGO/KULIGA

W sobotę, 27 kwietnia na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Kuliga umiejscowiona będzie druga część Bezpiecznej Strefy Kibica. Charakterystycznym elementem tej części będzie duży parking dla samochodów kibiców. Dojazd do tego parkingu jest możliwy jedynie od Przełęczy Walimskiej – od strony Glinna i Rościszowa. 

Uwaga! Parking zlokalizowany jest na terenach prywatnych – obowiązuje opłata za parkowanie  i wynosi  5 zł od każdego zaparkowanego auta za dzień.   

Zwracamy uwagę na położone obok strefy lądowisko dodatkowe dla śmigłowców. Prosimy o nieprzebywanie na terenie wygrodzonym na lądowisko i stosowanie się do poleceń służb zabezpieczających.  

Na terenie Strefy obowiązuje zakaz palenia ognisk , możliwe  jest używanie grilli ogrodowych.