Bezpieczna Strefa Kibica

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na 47. Rajd Świdnicki–KRAUSE – pierwsze rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nasz rajd jest ogromną atrakcją dla kibiców i miłośników sportów samochodowych, którzy co roku licznie przybywają aby dopingować najlepszych zawodników rywalizujących na wymagających i malowniczych trasach Gór Sowich.

W trosce o Was drodzy Kibice, wzorem zeszłego roku, przygotowaliśmy Bezpieczną Strefę Kibica (BSK) – w tym roku  w rozszerzonej wersji – tradycyjna lokalizacja  na „Walimskich Patelniach” została uzupełniona o górny fragment trasy  o skrzyżowanie ulic Słowackiego i Kuliga. W tym miejscu w niedzielę będzie można obserwować start do odcinka jak i powrót aut na pętlę.  To miejsce jest o tyle ciekawe, że udało się nam dojść do porozumienia z  właścicielami terenów sąsiadujących z trasą rajdu i od tego roku będą one dostępne dla oglądających rajdowe zmagania  a na jednej z nich zorganizowany zostanie duży parking dla samochodów kibiców.   

Ze względu na odmienny charakter przejazdów w sobotę (odcinek testowy oraz odcinek specjalny nr 2 ) i w niedzielę (odcinek specjalny nr 6/9 z przejazdem ulicą Kościuszki) – inaczej na Bezpieczną Strefę Kibica dotrzemy w sobotę, a inaczej w niedzielę. Dlatego przygotowaliśmy drugą, alternatywną trasę dojścia do Strefy. Polecamy zapoznać się ze szczegółami, klikając w poniższe linki:

 

Wejście do Bezpiecznej Strefę Kibica jest możliwe po wykupieniu Karnetu Ubezpieczeniowego. Każdy posiadacz karnetu jest objęty ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW.

Ubezpieczenie obowiązuje:

  • 27 kwietnia 2019r (sobota) w godz. 9:00 do 13:00 i od 16:00 do 19:00
  • 28 kwietnia 2019r (niedziela) w godz. 9:00 do 16:00

W razie wypadku właściciel karnetu zobowiązany jest zgłosić zdarzenia sędziemu organizatora, oznaczonego pomarańczową kamizelką, który sporządzi odpowiedni protokół.

Nabycie karnetu ubezpieczeniowego przed rajdem
Obowiązuje jeden karnet ubezpieczeniowy, upoważniający do wejścia w  Bezpieczną Strefę Kibica w dniach 27 i 28 kwietnia 2019r.

Cena Karnetu – 30 zł

 

Sprzedaż będzie również prowadzona przy wejściach do Bezpiecznej Strefy Kibica w dniach 27 i 28 kwietnia (sobota  i niedziela) w  wyznaczonych przez organizatora miejscach.

Biuro znajdować się będzie w budynku Biura Rajdu, lodowisko OSiR, ul, Śląska 25 w Świdnicy.

Biuro Obsługi Kibica otwarte będzie:

  • czwartek, 25.04. , od 9:00 do 20:00
  • piątek, 26.04. , od 9:00 do 20:00
  • sobota, 27.04. , od 8:00 do 20:00
  • niedziela, 28.04. , od 8:00 do 12:00