Relacja z Konferencji Prasowej

By
Updated: Kwiecień 13, 2019

W miniony czwartek, 11 kwietnia, w Urzędzie Miasta w Świdnicy odbyła się Konferencja Prasowa poświęcona 47. Rajdowi Świdnickiemu-Krause. W spotkaniu uczestniczyli organizatorzy tegorocznego Rajdu – Prezydent Miasta Świdnicy Pani Beata Moskal Słaniewska, Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz, wiceprezydenci Świdnicy – Szymon Chojnowski i Jerzy Żądło, przedstawiciel sponsora tytularnego firmy KRAUSE – Bogdan Harmaty, Dyrektor tegorocznego Rajdu Roman Grygianiec, oraz zawodnicy: Jan Chmielewski, Marcin Majcher i Marcin Pietrzyk.

Podczas Konferencji przedstawiono szczegółowy harmonogram tegorocznych zawodów, a także wstępne informacje odnośnie listy zgłoszeń do pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, oraz Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wszystko wskazuje na to, że na trasach pierwszej rundy RSMP 2019 padnie rekord pod względem ilości aut klasy R5 rywalizujących w krajowym czempionacie. Do 11 kwietnia aż jedenaście załóg zgłosiło swój udział w Rajdzie za kierownicą aut tej klasy. Zgłoszenia w tych samochodach nadesłali: Jacek Jurecki, Martin Vlcek, Sebastian Frycz, Łukasz Byśkiniewicz, Mikołaj Marczyk, Marcin Słobodzian, Sylwester Płachytka, Maciej Lubiak, Zbigniew Gabryś, Tomasz Kasperczyk i Jarosław Kołtun.

Rajd rozpocznie się w sobotę, 27 kwietnia od uroczystego startu na świdnickim Rynku. Tego dnia załogi pokonają także trzy odcinki specjalne: Super OS Świdnica, Rościszów-Walim i ponownie próbę w Świdnicy. W niedzielę, 28 kwietnia, na zawodników czeka sześć wymagających prób. Zwycięzców poznamy w niedzielne popołudnie na Rynku w Świdnicy.

Prezydent Świdnicy – Pani Beata Moskal-Słaniewska:
Jestem kibicem rajdów od wielu lat, od kilku sezonów także współorganizatorem Rajdu Świdnickiego-Krause. To wielka satysfakcja, ale też zobowiązanie. Najważniejsze, aby zawody przebiegały w bezpieczny sposób, a załogi dostarczyły wszystkim świetne widowisko. Trzymam kciuki za wszystkich zawodników, choć przyznam, że za niektórych nieco mocniej.

Jan Chmielewski:
W tegorocznym Rajdzie Świdnickim-Krause wystartuję Peugeotem 208 R2. To szybkie, sprawne auto, z którym ostatnio mieliśmy już styczność. Postaramy się powalczyć na trasach Przedgórza Sudeckiego i w Świdnicy o jak najlepszy wynik.

Marcin Pietrzyk:
Podczas naszego domowego rajdu wystartujemy naszą Hondą Civic. Nie ukrywam, że w tym roku celujemy w zwycięstwo w swojej klasie podczas Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Marcin Majcher:
W tegorocznym rajdzie wystartujemy za kierownicą Subaru Legacy. Trudno mówić o celach, bo dla mnie to pierwszy występ w cyklu Mistrzostw Polski po wielu latach przerwy w startach. To także symboliczny powrót do Świdnicy, gdzie mija 20 lat od mojego pierwszego startu tutaj.

 

Karol Ferenc