Odcinek Specjalny Świdnica – informacje

Park Centralny – pięć bezpiecznych przejść

W sobotnie popołudnie, 27 kwietnia, odbędzie się pierwszy akcent rajdowego święta w naszym mieście – odcinek specjalny rozgrywany na ulicach Świdnicy.  Trasa odcinka przebiegać będzie identycznie jak w zeszłym roku – po starcie na ulicy Śląskiej zawodnicy dwukrotnie pokonają pętlę wokół Parku Centralnego i ulicami Rycerską,  Sprzymierzeńców, Polna Droga, Wałbrzyską dojadą  do ulicy Słowiańskiej gdzie będzie zlokalizowana meta odcinka.

Zobacz mapę odcinka specjalnego po  Świdnicy

Park Centralny będzie  ze wszystkich stron zamknięty  drogami , po których będą jeździć samochody rajdowe. Aby umożliwić wejście do i wyjście z Parku organizator zaplanował pięć kontrolowanych przejść, które oznaczone są na poniższym rysunku:

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mieszkańcy Świdnicy  są zwolennikami sporów motorowych i pewnie część z nich chciałaby  spędzić wieczór spacerując lub bawiąc się z dziećmi w tym niewątpliwie urokliwym zakątku jakim jest Park Centralny.

Dlatego prosimy osoby planujące swój  pobyt w Parku  aby skorzystały właśnie z tych przejść – dołożymy wszelkich starań aby sprawnie pokierować ruchem pieszych w tych pięciu miejscach. Jednak pamiętać należy że przejścia podczas trwania zawodów będą zamknięte. W poniższej  tabeli  podajemy godziny bezwzględnego zakazu  przejść.

 

 

 

Parkowanie samochodów przy  trasie rajdu

Uprzejmie prosimy o usuniecie zaparkowanych aut z ulic po których przebiega odcinek specjalny. Na poniższym  rysunku  ulice te zaznaczyliśmy grubszą czerwoną  kreską.

Zakaz postoju obowiązuje w sobotę , 27.04.2019 roku od 12:00 do 20:30 i dotyczy mieszkańców ulic Lipowej, Placu Ludowego, Wyspiańskiego, Sprzymierzeńców, Rycerskiej i Polna Droga.

Godzina ponownego  otwarcia dróg po zakończeniu odcinka specjalnego może ulec zmianie.