Wspieramy akcję “Wyprzedzamy nowotwór” !

By
Updated: Kwiecień 12, 2019

„Wyprzedzamy nowotwór” to kampania którą organizuje Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową wspólnie z HRSMP, przy wsparciu Polskiego Związku Motorowego, a także i naszego Automobilklubu Sudeckiego.

Na trasie tegorocznego 47 Rajdu Świdnickiego KRAUSE będzie można zobaczyć Samochód w barwach akcji – to w pełni wyposażona i przygotowana rajdówka. Załogę fundacyjnego Opla Astry GSi tworzy Wojtek Sroczyński – dziennikarz motoryzacyjny oraz Emilia Kotarska – członek zarządu Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi rodziców i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej na fakt, że dzieci również mogą chorować na nowotwór. Niestety w Polsce rozpoznanie niektórych typów nowotworów u dzieci wciąż jest stawiane najczęściej w zaawansowanych stadiach klinicznych, a nowotwory stanowią (po wypadkach, urazach i zatruciach) drugą przyczynę śmierci dzieci. Dlatego też będziemy uświadamiać rodziców, a lekarzy namawiać do specjalistycznych szkoleń. Ważne jest, aby być dobrze przygotowywanym i nie przeoczyć pierwszych niepokojących symptomów – mówi Emilia Kotarska, członek zarządu Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Aby uatrakcyjnić przekaz, Fundacja postawiła na dość oryginalne połączenie tematyki onkologii dziecięcej i sportów motorowych. Pomysłodawcą tej idei jest Wojtek Sroczyński, dziennikarz i zawodnik rajdowy. Załoga rajdowa musi być doskonale wyszkolona, aby podczas zawodów błyskawicznie podejmowała właściwe decyzje. O sukcesie często decydują ułamki sekund. Podobnie jest w przypadku diagnozowania choroby nowotworowej u dzieci. Czas reakcji jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o efektach leczenia! – mówi Sroczyński. W akcję „Wyprzedzamy nowotwór” z dużym entuzjazmem włączyło się szerokie grono rajdowców.

Kampanię wspiera Polski Związek Motorowy, automobilkluby i wszyscy zawodnicy Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Więcej informacji na stronie fundacji: www.fundacja.net