Listy zgłoszeń

By
Updated: wrzesień 23, 2021
Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym otwierają listę zgłoszeń 49. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Reprezentanci Tiger Energy Drink Rally Team wyruszą na trasę w Volkswagenie Polo GTI. Do szóstej rundy ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i piątej rundy Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zgłosiło się łącznie 77 załóg. Trzynaście zespołów skorzysta z najmocniejszych samochodów kategorii Rally2.
W Świdnicy zobaczymy wicemistrzów Polski i zwycięzców Rajdu z zeszłego roku – Grzegorza Grzyba i Michała Poradzisza (Skoda Fabia Rally2 Evo). Z numerem 3 wystartują Łukasz i Tomasz Kotarbowie (Citroen C3 Rally2). Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar (liderzy punktacji w klasie 3) wystartują Fordem Fiestą. Wojciech Chuchała z Sebastianem Rozwadowskim (wiceliderzy punktacji ProfiAuto RSMP ex-equo z duetem Kasperczyk/Syty) w Świdnicy będą rywalizować z numerem 5.
W klasie 3 zobaczymy cztery załogi z wspomnianymi Byśkiniewiczem i Cieślarem na czele. W Open 4WD – siedem załóg, a wśród nich dwukrotnych mistrzów Polski reprezentujących Automobilklub Sudecki Marcina Majchera i Daniela Leśniaka.
Dziewięć załóg zgłosiło się w klasie 4 w tym liderzy punktacji – Jakub Brzeziński i Dariusz Burkat. W Open 2WD stawkę otworzą Krzysztof Bubik i Mateusz Martynek, a w HR2 Jacek Michalski i Adam Binięda. W klasie HR3 zobaczymy dwie załogi, a w HR4 cztery zespoły. Sześć załóg zgłosiło się w klasie Debiutant.
W Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski zobaczymy dwadzieścia załóg z Robertem Lutym i Marcinem Celińskim w Subaru Legacy na czele.