Słowa naszych Partnerów


 

Kolejna edycja Rajdu Świdnickiego-Krause, to wyczekiwane przez wielu kibiców wydarzenie gromadzące miłośników sportów motorowych w naszym mieście. Tegoroczne zmagania odbędą się niestety w cieniu pandemii, z którą, jako społeczeństwo, zmagamy się już wiele miesięcy. Mimo tych trudnych chwil potrzebujemy momentów wytchnienia niosących odrobinę normalności. Mam nadzieję, że Rajd Świdnicki-Krause pozwoli Państwu choć na chwilę uciec w świat zmotoryzowanych zmagań, gdzie liczy się precyzja, szybkość, odpowiednie przygotowanie i determinacja. Jestem przekonana, że kierowcy zapewnią wiele dobrych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Wydarzenie tak ogromne nie mogłoby powstać bez ciężkiej pracy entuzjastów motoryzacji z Automobilklubu Sudeckiego. To dzięki nim możemy rokrocznie obserwować zmagania najlepszych rajdowców na kultowych już odcinkach specjalnych w okolicach Świdnicy.

Życzę kibicom niezapomnianych przeżyć oraz udanego pobytu w naszym mieście, a kierowcom udanego startu i pasjonującej rywalizacji.

Prezydent Masta Świdnicy
Beata Moskal-Słaniewska


 

Szanowni Państwo,

po raz kolejny witam wszystkich miłośników sportów motorowych na 49. Rajdzie Świdnickim-Krause. W imieniu powiatowych władz samorządowych witam załogi startujące w rajdzie, ekipy wspierające i rzesze kibiców, którzy z całej Polski ściągają do Świdnicy, aby podziwiać zmagania najlepszych kierowców rajdowych.

Rajd Świdnicki-Krause, sięgający swymi korzeniami lat 70 tych, to impreza, które już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych, nie tylko regionu Gór Sowich, ale także Województwa Dolnośląskiego i całej Polski. Rajd to wydarzenie, z którym utożsamiają się także mieszkańcy regionu, którzy tłumnie przybywają na ulubione odcinki specjalne, aby kibicować kierowcom rajdowym.

Jak co roku, głównym organizatorem rajdu jest Automobilklub Sudecki, który swoim profesjonalnym podejściem i zamiłowaniem do rajdów jest wzorem dla innych automobilklubów w całej Polsce. Dlatego pewny jestem, że także tegoroczna impreza zorganizowana będzie na mistrzowskim poziomie.

Starosta Świdnicki
Piotr Fedorowicz

 


 

Rajd Świdnicki KRAUSE to niezwykle ważne wydarzenie nie tylko dla kibiców sportów motorowych w Polsce, ale także dla mieszkańców Świdnicy oraz naszej firmy. Od wielu lat wpieramy tę imprezę i cieszymy się, że możemy być częścią rajdowej społeczności, która jest nam bliska.

Charakterystyka sportów motorowych, w których niezwykła precyzja, skuteczność oraz szybkość działania decydują o końcowym sukcesie, dobrze oddaje misję firmy KRAUSE. Dzięki ciągłemu dążeniu do rozwoju, nakładom na innowacyjny park maszynowy oraz zaangażowaniu, z jakim podchodzimy do naszej pracy, możemy oferować naszym Klientom najwyższej jakości, funkcjonalne konstrukcje aluminiowe do prac na wysokości. Nasze flagowe rozwiązania, takie jak dachowa platforma robocza do serwisowania zeroemisyjnych autobusów, drabina do cystern czy projektowane na indywidualne zamówienie konstrukcje wykorzystywane w obsłudze pojazdów ciężarowych, doskonale sprawdzają się w branży motoryzacyjnej, logistyce transportowej czy w miejskich zakładach komunikacyjnych.

Będąc specjalistą w produkcji nie tylko drabin, ale także rusztowań i konstrukcji specjalnych – jak co roku przygotujemy bramy i podesty startowe Rajdu Świdnickiego KRAUSE oraz zadbamy o odpowiednią ekspozycję banerów rajdowych na trasie rywalizacji.

Załogom życzymy bezpiecznej walki w duchu sportowej rywalizacji, a kibicom emocji na najwyższych obrotach!

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu firmy KRAUSE
Stanisław Deja

 

 


 

Jedną z najciekawszych imprez w kalendarzu motorsportowym jest organizowany w Świdnicy od blisko 50 lat Rajd Świdnicki – KRAUSE, dawniej znany jako rajd Elmot. Do dyspozycji zawodników, kibiców i sympatyków sportów motorowych jest kilkaset kilometrów trasy, trudnych technicznie odcinków specjalnych i dojazdów w malowniczych Górach Sowich. W tym roku po raz pierwszy Fundusz Regionu Wałbrzyskiego został Sponsorem Głównym tego rajdowego wydarzenia. Nazwą wałbrzyskiej fundacji został także nazwany odcinek specjalny trasy rajdu, rozgrywany w ścisłym centrum Świdnicy. To dowód na to, że nasza fundacja realizując swoje cele statutowe, nie boi się podejmowania trudnych wyzwań.

Od 29 lat FRW buduje silną gospodarczo Polskę, rozwijając mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz Podmioty Ekonomii Społecznej. Pomaga realizować przy tym cenne inicjatywy społeczne. Wspiera lokalne społeczności, stowarzyszenia, kluby sportowe i organizacje pożytku publicznego. Pomaga realizować pasje i rozwijać skrzydła przedstawicielom wielu dyscyplin sportowych, organizatorom akcji charytatywnych i kampanii służących wspólnemu dobru.

Niezmiernie cieszy mnie możliwość ponownego wsparcia wydarzenia, które na stałe wpisało się w mapę imprez rajdowych w Polsce, ponieważ w żyłach Funduszu Regionu Wałbrzyskiego nie od dziś płynie „benzyna”.

Robert Jagła
Prezes Zarządu
Funduszu Regionu Wałbrzyskiego