Słowa naszych Partnerów


 

Wiosna w Świdnicy nieodłącznie związana jest ze sportami motorowymi. Wtedy do naszego miasta zjeżdżają najlepsi kierowcy rajdowi, aby rywalizować w kultowym Rajdzie Świdnickim – Krause. Tegoroczna 50. edycja jest wyjątkowa nie tylko ze względu na okrągły jubileusz wydarzenia, ale również dlatego, że zainauguruje rywalizację o tytuły mistrzów Polski w sezonie 2022.

Jestem przekonana, że tegoroczny rajd przyniesie nam wiele pozytywnych emocji. Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich wolontariuszy oraz organizatora imprezy Automobilklubu Sudeckiego, za ich pracę nad zabezpieczeniem tras przejazdów, dzięki czemu możemy bezpiecznie obserwować zmagania kierowców rajdowych. Dziękuję też wszystkim sponsorom, szczególnie firmie Krause za wspieranie od lat tej niezwykłej imprezy.

Życzę kibicom niezapomnianych przeżyć oraz udanego pobytu w naszym mieście, a kierowcom emocjonującej rywalizacji.

Prezydent Masta Świdnicy
Beata Moskal-Słaniewska


 

Szanowni Państwo

Po raz kolejny witam wszystkich miłośników sportów motorowych na 50. jubileuszowym Rajdzie Świdnickim Krause. W imieniu powiatowych władz samorządowych witam załogi startujące w rajdzie, ekipy wspierające i rzesze kibiców, którzy z całej Polski ściągają do Świdnicy, aby podziwiać zmagania najlepszych kierowców rajdowych.

Rajd Świdnicki Krause, sięgający swymi korzeniami lat 70 tych, to impreza, które już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych, nie tylko regionu Gór Sowich, ale także Województwa Dolnośląskiego i całej Polski. Rajd to wydarzenie, z którym utożsamiają się także mieszkańcy regionu, którzy tłumnie przybywają na ulubione odcinki specjalne, aby kibicować kierowcom rajdowym.

Jak co roku, głównym organizatorem rajdu jest Automobilklub Sudecki, który swoim profesjonalnym podejściem i zamiłowaniem do rajdów jest wzorem dla innych automobilklubów w całej Polsce. Dlatego pewny jestem, że także tegoroczna impreza zorganizowana będzie na mistrzowskim poziomie.

Starosta Świdnicki
Piotr Fedorowicz

 


 

Szanowni Państwo!

Rajd Świdnicki – KRAUSE jest jedną z najważniejszych imprez sportowych naszego regionu, na którą co roku ściągają do malowniczych Gór Sowich fani sportów motorowych z całej Polski. Już od 16 lat wspieramy to wydarzenie i z radością obserwujemy coraz większy rozmach, z jakim jest organizowany, oraz rosnące z każdym rokiem zainteresowanie kibiców. Cieszymy się, że możemy być częścią rajdowej społeczności, która jest nam bardzo bliska.

Nasz udział jako sponsora w tej imprezie mocno nawiązuje także do naszej oferty produktowej, której duża część dedykowana jest właśnie branży motoryzacyjnej oraz szeroko pojętej branży transportowej. To projektowane na indywidualne zamówienie klientów aluminiowe konstrukcje specjalne, zwiększające bezpieczeństwo oraz komfort prac na wysokości.

Rajd sięga korzeniami lat 70-tych, a w tym roku odbędzie się jego jubileuszowa 50. edycja. Wierzymy, że będzie ona wyjątkowa zarówno pod względem ilości kibiców dopingujących załogi na trasach, jak i sportowych emocji na najwyższym poziomie.

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu firmy KRAUSE
Stanisław Deja

 

 


 

Bez wątpienia Rajd Świdnicki-KRAUSE to najważniejsza i najbardziej prestiżowa impreza rajdowa w Polsce, dająca niepowtarzalna szansę rywalizacji i konfrontacji nie tylko z czołówką krajowych kierowców rajdowych. W tym roku po raz drugi Fundusz Regionu Wałbrzyskiego został Sponsorem Głównym tego wydarzenia. Nazwą wałbrzyskiej fundacji został nazwany odcinek specjalny trasy rajdu, rozgrywany na ulicach Świdnicy – odcinek 1 i 4 „Świdnica – Fundusz Regionu Wałbrzyskiego” o długości 2,75 km. Świetnie znany świdnicki prolog 50. jubileuszowej edycji Rajdu Świdnickiego-KRAUSE rozpocznie rywalizację w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2022. Tym razem zawody odbędą się w odnowionej formule, urozmaiconej ciekawymi zmianami w trasie poszczególnych oesów. Cieszymy się, że dzięki współpracy z organizatorem rajdu Automobilklubem Sudeckim, FRW może zapisać się na kartach historii motorsportu.

Wszystkim załogom życzymy wyrównanej, a najlepiej zwycięskiej walki. Natomiast kibicom wiele emocji i wspaniałego rajdowego widowiska.

Robert Jagła
Prezes Zarządu
Funduszu Regionu Wałbrzyskiego