Rozpoczyna się sportowa rywalizacja

By
Updated: październik 2, 2021

Już dzisiaj rozpoczyna się 49. Rajd Świdnicki-KRAUSE runda ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Udział w dolnośląskim klasyku zapowiedziało 77 załóg, a aż trzynaście z nich dysponuje samochodami najwyższej kategorii dopuszczonej w rajdach regionalnych – Rally2/R5. Frekwencja wśród załóg historycznych jest również rekordowa, co niezwykle cieszy wszystkich kibiców.

Na zawodników czeka dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad stu kilometrów i dwa dni niezwykle zaciętej rywalizacji. Niesamowita atrakcja czeka także na wszystkich, którzy przybędą na uroczyste otwarcie 49. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE w sobotę (2 października) na stadion OSiR w Świdnicy o godzinie 14.30. W trakcie ceremonii rozpoczęcia Rajdu nad stadionem odbędzie się pokaz lotniczy w wykonaniu ORLEN Grupa Akrobacyjna ŻELAZNY. Obecność znakomitych lotników uświetni rozpoczęcie tegorocznych zawodów i wierzymy, że spotka się dużym zainteresowaniem mieszkańców Świdnicy, zaproszonych gości i wszystkich kibiców sportów samochodowych.

Tuż ceremonii rozpoczęcia zawodnicy przystąpią do rywalizacji na prologu – widowiskowym odcinku specjalnym „Świdnica – Fundusz Regionu Wałbrzyskiego”. Start blisko trzykilometrowej próby zaplanowany jest na 16.00. Tuż po nim uczestnicy rajdu udadzą się na bardzo wymagający, klasyczny odcinek „Walim – Michałkowa Dolna” (start o 17.30), a o 19.00 powrócą do Świdnicy, by ponownie walczyć na miejskim odcinku specjalnym.

W niedzielę załogi pokonają sześć odcinków specjalnych, a rywalizacja rozpocznie się od oesu „Olszyniec – Zagórze” o godzinie 9.15. Pierwsi zawodnicy są spodziewani na mecie Rajdu około 15.15. Uroczyste zakończenie zawodów jest zaplanowane na niedzielę na godzinę 18.00 na stadionie OSiR w Świdnicy.

49. Rajd Świdnicki-KRAUSE to przedostatnia runda tegorocznego czempionatu. Rywalizacja w Świdnicy będzie miała kluczowe znaczenie w kontekście walki o mistrzowskie tytuły w tym sezonie.